Oops...
Slider with alias default slider not found.

ثبت نام آزمون جامع اعضا

برای ثبت نام در آزمون جامع اعضا کلیک کنید.

[tt_section_title title_alignment=”text-center” title_color_option=”custom-color” title=”راهنمای الکترونیک اعضا” title_color=”#0a0a0a” css=”.vc_custom_1527325355162{padding-top: 0px !important;padding-bottom: 0px !important;}”]راهنمای فرآیندهای درخواست های شما از اتحادیه[/tt_section_title]
[tt_section_title title_alignment=”text-center” title=”اتحادیه کشوری سوخت های جایگزین و خدمات وابسته “]

Iranian National Trade Union of Alternative Fuels

[/tt_section_title]

فعالان حوزه نوپا اما تاثیرگذار صنعت سوخت‌های جایگزین، به ویژه CNG، نیاز به داشتن متولی مسئول برای ساماندهی وضعیت حوزه‌شان را از حدود 3 سال پیش دریافتند.

از این رو پس از ساعت‌ها کار و بررسی، از ابتدای سال 94، با ارسال درخواست به مرکز امور اصناف و بازرگانان ایران کار ثبت مرکزی تحت عنوان، “اتحادیه کشوری سوخت های جایگزین و خدمات وابسته” آغاز شد. در ادامه با رای گیری از اعضا، در اسفند سال 95، هیئت مدیره اتحادیه انتخاب و در نهایت، اردیبهشت 96، در اتاق اصناف ایران پذیرفته و رسما ثبت شد.

این اتحادیه کشوری در حال حاضر نزدیک به 1000 عضو تحت نظارت دارد. علی محمودیان، محمد جواد شهبازیان دستجردی، مهدی بهمنی، علی حسینی، علی کیانی و غلامحسین حق شناس اعضای منتخب هیات مدیره اتحادیه هستند.

اتحادیه کشوری سوخت‌­های جایگزین در وهله اول به دنبال ساماندهی فرآیند بهره­‌برداری از گاز طبیعی CNG  به عنوان سوخت جایگزین انواع خودرو،  ناظر بر فعالیت مراکز خدمات فنی و بازرسی خودروهای گازسوز و مرجع ارائه پروانه کسب برای ایشان، ایمن­سازی خودروهای گازسوز و گسترش فرهنگی و فنی بهره­‌برداری از این منبع و در وهله بعد گسترش بستر علمی و عملی استفاده از سایر سوخت­‌های جایگزین است.

آلودگی روزافزون محیط­زیست به خصوص آلودگی هوا به علت استفاده از سوخت­های فسیلی مانند بنزین، نفت، گازوییل، کک و انرژی هسته ای و محدودیت منابع این سوخت­ها، دانشمندان را به سمت نوآوری در استفاده از سوخت­های جایگزین سوق داده است.

تکنولوژی­های نوین تولید انرژی برای استفاده در موتورها از منابع جدید مانند بیودیزل، سوخت الکل (متانول، اتانول، بوتانول)، الکتریسیته ذخیره شده در مواد شیمیایی (چون باتری و پیل سوختی)، هیدروژن، گاز متان غیر فسیلی، گاز طبیعی غیر فسیلی، سوخت روغن گیاهی و دیگر زیست توده‌ها را  امکان پذیر کرده است. این منابع دو حسن بزرگ را برای بشر به ارمغان آورده است: آلودگی کمتر، تجدید پذیر بودن.

گاز طبیعی نیز در کنار سایر منابع انرژی جایگزین، دارای کمترین آسیب زیست محیطی بوده و به علت وجود منابع سرشار آن در ایران و هزینه پایین استخراج، به صرفه­ترین سوخت از  لحاظ اقتصادی نسبت به سایر سوخت­هاست.

[tt_section_title title_alignment=”text-center” title=”اخبار اتحادیه”][/tt_section_title]

100 هزار میلیارد تومان صرفه جویی ارزی با دو گانه سوز کردن 150 هزار دستگاه خودرو دیزل

به گزارش خبرخودرو، رییس اتحادیه کشوری سوخت های جایگزین و صنایع وابسته از چشم انداز گازسوز کردن خودروهای دیزلی در

موارد تخلیه عین مستأجره (انتقال به غیر)

اگر قرارداد اجاره قبل از قانون مصوب 1376 تنظیم شده باشد، قانون سال 1356 بر رابطه حکمفرما است. اشاره شد

اطلاع از مهمترین اخبار صنفی در شبکه های اجتماعی اتاق اصناف ایران

برای اطلاع از آخرین اخبار، اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌ها درباره اصناف و همچنین جزئیات «طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها متناسب با

100 هزار میلیارد تومان صرفه جویی ارزی با دو گانه سوز کردن 150 هزار دستگاه خودرو دیزل

[av_one_full first min_height='' vertical_alignment='' space='' custom_margin='' margin='0px' row_boxshadow='' row_boxshadow_color='' row_boxshadow_width='10' link='' linktarget='' link_hover='' title_attr='' alt_attr='' padding='0px' highlight='' highlight_size='' border='' border_color=''