علی محمودیان اعلام کرد:‌ بر اساس توافق صورت گرفته بین وزارت نفت، وزارت صمت و اتحادیه کشوری سوخت‌های جایگزین ثبت‌نام خودروهای متقاضی تبدیل به دوگانه‌سوز از طریق ww.irngv.mimt.gov.irانجام می‌شود.

علی محمودیان رییس اتحادیه کشوری سوخت‌های جایگزینی و خدمات وابسته در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: با گفت‌وگوها و تصمیمات صورت گرفته بین وزارت صمت و وزارت نفت و اتحادیه کشوری سوخت‌های جایگزین ثبت نام یارانه‌ای خودروهای بنزینی عمومی  و آزاد  که صاحبان آنها متقاضی دوگانه‌سوز کردن خودروهای خود هستند  از طریق سامانهwww.irngv.mimt.gov.irانجام می‌شود.

وی ادامه داد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به این سایت ثبت نام خود را انجام دهند و کارگاه مورد نظر خود را انتخاب و رزرو کنند  تا فرآیند تبدیل آغاز شود. بعد از مشخص شدن کارگاه توسط متقاضی کمتر از چند روز زمان مراجعه به کارگاه اعلام می شود و متقاضیان می توانند خودروی خود را بصورت رایگان تبدیل به دوگانه سوز کنند.

وی ادامه داد : تمامی خدمات بصورت رایگان انجام می شود و همه  قطعاتی که در طرح دوگانه سوز شدن خودروها در کارگاههای که اسامی آنها در سایت درج شده، استاندارد و دارای گارانتی و خدمات پشتیبانی است و در پایان فرایند تبدیل نیز به مالکان خودرو گواهی سلامت ارائه می شود.

محمودیان افزود: قرار است حدود یک میلیون و 460 هزار خودرو شامل اتومبیل‌های وانت، وانت پیکان، نیسان، تاکسی به صورت رایگان تبدیل به دوگانه‌سوز بشوند و هزینه آنها از طرف دولت پرداخت می‌شود و متقاضیان با هماهنگی که با وزارت صمت و وزارت نفت صورت گرفته وارد سایت www.irngv.mimt.gov.irبشوند و ثبت نام خود را انجام بدهند همچنین متقاضیان خودروهای آزاد نیز می توانند به این سایت مراجعه کنند و تقاضای خود را ارائه کنند.

منبع: https://www.ilna.news/fa/tiny/news-939519