.:.:سان کد تنها ارائه دهنده قالب اکسترا در ایران:.:.برای استفاده از قالب اکسترا باید لایسنس قالب را فعال نمایید، اگر مشکلی داشتید به (https://xtratheme.ir/faq) مراجعه نمایید. توسعه صنعت CNG در کشور هند – اتحادیه کشوری سوخت های جایگزین و سوخت های وابسته

توسعه صنعت CNG در کشور هند


[av_one_full first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_breaking=” mobile_display=”]

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]
توسعه صنعت CNG در کشور هند

بر اساس گزارش مورخ 19 نوامبر 2018 (28 آبان 97) نشریهEconomic Times ، کشور هند برنامه ای وسیع و بلند مدت برای توسعه صنعت CNG در این کشور در نظر گرفته است.

طبق این برنامه در صورتی که زیرساخت های لازم طی ده سال آتی توسط دولت هند ایجاد گردد بکارگیری CNG در صنعت حمل و نقل تا حدی توسعه می یابد که تا سال 2030 نیمی از خودروهای فروخته شده در هند گازسوز خواهد بود.

طبق اعلام «هیات تنظیم مقررات نفت و گازطبیعی (PNGRB)» دور جدیدی از فعالیت ها جهت توسعه شبکه توزیع گاز طبیعی در 124 منطقه جدید کشور هند با هدف گسترش استفاده از CNG در ماه نوامبر 2018 آغاز گردیده است. برنامه «توسعه زیرساخت گاز طبیعی» شامل احداث 10هزار ایستگاه سوخت گیری CNG ظرف 10 سال آینده می باشد.

با افزایش میزان استفاده از خودروهای گازسوز، امکان صرفه جویی در میزان واردات نفت خام تا سال 2030 در حدود 11 تریلیون روپیه معادل 154 میلیارد دلار برآورد می شود.

در حال حاضر Maruti Suzuki و Hyundai Motor India تولیدکنندگان اصلی خودروهای گازسوز در هند هستند. با افزایش قیمت بنزین و گازوییل در چند ماه اخیر، میزان فروش خودرو گازسوز شرکت Maruti Suzuki که بزرگترین خودروساز کشور هند می باشد تا 50٪ افزایش یافته و به تیراژ 55 هزار دستگاه در نیمه اول سال مالی جاری رسیده است. شرکت Hyundai نیز شاهد استقبال بازار از مدل گازسوز Santro بوده است.

خودرو گازسوز Santro ساخت شرکت Hyundai Motor در هند – منبع: وبسایت auto.ndtv.com

به گفته یکی از فعالان صنعت CNG در هند، هزینه پیمایش خودرو در صورت استفاده از گاز بسیار پایین تر از بنزین و دیزل می باشد اما عدم توسعه کافی در شبکه توزیع گاز مانع گسترش استفاده از CNG گردیده است.

تا کنون خودروهای گازسوز اغلب در مناطقی مانند دهلی، گجرات، ماهاراشترا و … مورد استفاده قرار گرفته است و تا آوریل سال 2018 در حدود 1424 ایستگاه CNG در سراسر کشور فعالیت داشته اند.

طبق گزارش موسسه تحقیقاتی Nomura Research Institute (NRI) توسعه زیرساخت های گاز طبیعی در هند علاوه بر کاهش واردات نفت خام سبب ایجاد بیش از 400 هزار موقعیت شغلی می گردد.

این گزارش می افزاید: «استفاده از CNG برای مالکان سه-چرخه ها و خودروهای تجاری سبک سبب افزایش درآمد ماهانه در حدود 5 تا 8 هزار روپیه (معادل 70 تا 110 دلار) می گردد. از طرف دیگر با توجه به میزان بسیار کم آلایندگی ذرات جامد در صورت استفاده از CNG، این سوخت می تواند نقش موثری در بهبود کیفیت هوا داشته باشد.»

خودرو گازسوز CELERIO ساخت شرکت Maruti Suzuki کشور هند – منبع: وبسایت drivespark.com

لینک منابع:

https://economictimes.indiatimes.com/industry/auto/auto-news/cng-likely-to-make-up-50-of-vehicle-sales-by-2030-on-govts-infrastructure-push-report/articleshow/66684485.cms

https://auto.ndtv.com/news/2018-hyundai-santro-cng-all-you-need-to-know-1936180

https://www.drivespark.com/four-wheelers/2014/maruti-suzuki-cng-variant-celerio-coming-soon-007342.html
[/av_textblock]

[/av_one_full]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *