تسهیلات مالی برای تبدیل کارگاهی خودرو ها در کشور پرو


[av_one_full first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_breaking=” mobile_display=”]

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]
طبق گزارش مورخ  3 نوامبر 2018 (12 آبان 97) موسسه NGV Global، وزارت انرژي و معادن کشور پرو (MINEM) شهروندان آن کشور را به شرکت در برنامه تسهیل مالی تبدیل کارگاهی خودروها به سوخت CNG دعوت نموده است.

منابع مالی مورد نیاز این برنامه که برای تبدیل سالانه 15 هزار خودرو در 12 منطقه کشور پرو تدوین شده است از طریق صندوقی به نام Social Energy Inclusion Fund  یا FISE تامین می گردد.

در حال حاضر خودروهای رده M1 که بیش از 10 سال از زمان تولیدشان نگذشته باشد مشروط به دارا بودن شرایط فنی مورد نظر وزارت حمل و نقل و ارتباطات (MTC) واجد شرایط استفاده از این برنامه تسهیل مالی می باشند.

خودروهای رده M1 طبق مقررات United Nations Economic Commission for Europe یا UNECE به خودروهای مسافربر با حداقل 4 چرخ و گنجایش حداکثر 9 نفر (با احتساب راننده) اطلاق می گردد.

به منظور استفاده از تسهیلات مالی ذکر شده لازم است رانندگان با مراجعه به یکی از کارگاه های تبدیل مورد تایید وزارت حمل و نقل و ارتباطات اقدام به بازرسی فنی خودرو طبق ضوابط مربوطه نمایند. در مرحله بعد متقاضی به موسسه مالی طرف قرارداد اداره energy and mining investment regulator یاOsinergmin  مراجعه نموده و گواهی بازرسی و پیش فاکتور مربوط به هزینه تبدیل دوگانه سوز را که توسط کارگاه تبدیل صادر شده جهت ارزیابی ارایه می نماید.

شرایط استفاده از تسهیلات مالی با توجه به زمان بندی بازپرداخت که حداکثر می تواند 5 ساله باشد با نرخ بهره سالانه 4٪ تعریف می گردد.

تا کنون موسسه مالی Edpyme Acceso Crediticio SA فعالیت خود را در 5 شهر کشور پرو مانند لیما، ایکا و … آغاز نموده و این برنامه رسما از 13 سپتامبر سال جاری با انجام اولین تبدیل کارگاهی شروع به کار کرده است.

گفتنی است وزارت انرژی و معادن کشور پرو این برنامه را با هدف افزایش میزان استفاده از گاز طبیعی در سطح ملی تدوین نموده است.

لینک منابع:

https://www.ngvglobal.com/blog/peru-sets-up-funding-for-conversion-of-cars-to-cng-1103

https://en.wikipedia.org/wiki/Vehicle_category
[/av_textblock]

[/av_one_full]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *